Верховна рада продовжить сьогодні розгляд законопроєкту про мобілізацію – Железняк

Вночі народні депутати розглянули всі відхилені комітетом з питань нацбезпеки 4294 поправки до закону

Вчора вночі народні депутати розглянули всі відхилені комітетом з питань національної безпеки, оборони та розвідки 4294 поправки до другого читання законопроєкту про мобілізацію, написав у своєму телеграмі народний депутат , член фракції «Голос» Ярослав Железняк.

За словами парламентаря, на розгляд поправок пішло 11 годин, а в залі до кінця засідання залишалось 30 депутатів.

«Зараз перерва до ранку, далі зранку «мотиваційний» виступ військових. Потім 31-е голосування за 31-у враховану правку в закон», – вказано у повідомленні.

Після голосування за решту поправок може відбутися голосування за законопроєкт в цілому, зазначив Железняк.

Також про те, що до кінця розгляду поправок у сесійній залі залишилося лише близько 30 депутатів, повідомляв і народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко. Він зазначив, що із законопроєкту про мобілізацію прибрали терміни служби та прибрали грошову мотивацію.

29 березня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершив розгляд поправок перед другим читанням до законопроєкту про мобілізацію. Як повідомлялось, їх було понад чотири тисячі.

7 лютого Верховна Рада схвалила у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію №10449.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець перед тим заявив, що визначив низку суперечливих норм у законопроєкті про мобілізацію. Втім, він закликав парламент ухвалити документ у першому читанні, додавши, що до другого читання зауваження від Офісу омбудсмена «можна врегулювати».

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.

Форум