ISW: Окупанти розпочали нову серію штурмів на Бахмутському напрямку

Read in English

ISW: Окупанти розпочали нову серію штурмів на Бахмутському напрямку

ISW: Окупанти розпочали нову серію штурмів на Бахмутському напрямку

Російські війська активізували свої зусилля на захід від Бахмута із захоплення Часового Яру. Вони просунулися на східну околицю цього міста на Донеччині.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися на північ від Веселого (на північний схід від Бахмута). Підрозділи російської мотострілецької бригади, за підтримки іншого підрозділу повітряно-десантних військ, пройшли вперед у районі Виїмок (на північний схід від Бахмута) та намагаються просунутися в районі Спірного.

Окупанти активізували свої зусилля на захід від Бахмуту із захоплення Часового Яру. 5 квітня російські блогери заявили, що російські війська просунулися на східну околицю мікрорайону "Канал" і поблизу нього (найсхідніша частина Часового Яру на східній стороні каналу Сіверський Донець – Донбас) і просунулися до північно-східної околиці "Каналу" недалеко від залізниці.

Командир українського батальйону, який діє на Бахмутському напрямку, заявив, що російські війська розпочали нову хвилю наступів на Бахмутському напрямку. Командувач заявив, що російські війська концентрують свої зусилля в районі Часового Яру та продовжують штурм Іванівського в рамках зусиль щодо обходу українських позицій з флангу в Часовому Яру.

Позиційні бої тривали 5 квітня в інших місцях на Бахмутському напрямку. Генеральний штаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Андріївки, Кліщіївки та Зеленопілля.

Інші ключові висновки Інституту вивчення війни

  • Служба безпеки України й українські війська в ніч з 4 на 5 квітня завдали одну з найбільших серій ударів безпілотників по військових об’єктах у Росії, поціливши щонайменше чотири російські авіабази.
  • Нещодавнє посилення темпів російських наступальних операцій в Україні, ймовірно, призведе до збільшення втрат живої сили та техніки, але Міністерство оборони Росії, схоже, успішно компенсує ці втрати.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Україна розпочинає комплектувати нові підрозділи, але потребує подальшої військової допомоги Заходу для їх належного оснащення.
  • Українські офіційні особи продовжують попереджати, що російські війська систематично та все частіше використовують хімічну зброю й інші ймовірно заборонені хімічні речовини в Україні.
  • Росія здійснила тисячі кібератак на залізничну транспортну інфраструктуру Чехії й інших європейських держав у рамках ширшої спроби погіршити транспортну логістику країн-членів НАТО з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
  • Російські війська нещодавно здійснили підтверджене просування поблизу Авдіївки на тлі позиційних боїв уздовж усієї лінії зіткнення 5 квітня.
  • Російська оборонна промисловість продовжує мобілізацію для задоволення потреб російської армії в Україні.