Politico: Союзники РФ закликають Євросоюз не використовувати заморожені активи Кремля

Читать на русском

Politico: Союзники РФ закликають Євросоюз не використовувати заморожені активи Кремля

Politico: Союзники РФ закликають Євросоюз не використовувати заморожені активи Кремля

Країни, які симпатизують Росії, вимагають від Євросоюзу відмовитися від будь-яких думок щодо конфіскації державних активів Москви.

Про це повідомляє Politico.

Представники Китаю, Саудівської Аравії та Індонезії приватно переконують ЄС продовжувати чинити опір тиску з боку США та Великої Британії, щоб конфіскувати понад 200 млрд євро російських державних активів, які були іммобілізовані після вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

"Ці країни дуже скептично ставляться до цієї ідеї. Їх непокоїть те, що це створить прецедент. Іншими словами, ці країни побоюватимуться, що вони можуть стати наступними, хто програє", – сказав один із чиновників, на правах анонімності через делікатність переговорів.

Побоюючись прецеденту, союзники Росії можуть діяти на користь диктатора Володимира Путіна, не бажаючи, щоб ЄС допомагав Україні на полі бою.

"Я припускаю, що росіяни могли попросити своїх друзів влаштувати цей галас", – сказав один високопоставлений дипломат із країни, яка не входить до ЄС.

Якщо це так, то лобіювання цих країн відбуватиметься за схемою, схожою на ту, що спостерігалася після початку війни в Україні, коли уряди, які не завжди виступали на підтримку Росії, проте виконували деякі доручення Москви.

Наприклад, Туреччина, Китай та ОАЕ дозволили Росії уникнути деяких західних санкцій, запроваджених після початку повномасштабного вторгнення, що дало поштовх її економіці та дозволило їй фінансувати свою військову машину.

Протягом усього конфлікту країни Перської затоки виступали у ролі посередників, сприяючи обміну полоненими між Росією та Україною та укладаючи угоди, що дозволяють експортувати зерно зі зруйнованої війною країни. Аргумент цих країн полягає в тому, що арешт російських активів може затягнути війну та змусити їх вибрати бік проти бажання.