Атаки на російські НПЗ можуть "підірвати" світові ринки нафти, - МЕА

Атаки на російські НПЗ можуть

Атаки на російські НПЗ можуть " підірвати " світові ринки нафти, — МЕА

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підтримало позицію Сполучених Штатів щодо того, що атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи можуть "підірвати" світові ринки нафтопродуктів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Згідно із щомісячним звітом МЕА, приблизно від 500 до 600 тисяч барелів на день потужностей Росії із переробки сирої нафти можуть бути втрачені в цьому кварталі на валовій основі, без урахування компенсацій, внаслідок посилення ударів України по російським НПЗ цього року.

Зупинка пошкоджених нафтопереробних заводів або блоків на чотири-вісім тижнів для ремонту «може означати значну втрату» російського експорту нафтопродуктів, зазначили в агентстві у п’ятницю. Міжнародні ринки «залежать від російського експорту дизельного палива, нафти та авіаційного палива, тоді як нафтопереробні системи в Азії поглинають значні обсяги прямогонних і крекінг-залишків країни для збільшення сировини для модернізації», зазначили в МЕА.

В агентстві повторили заяву міністра оборони США Ллойда Остіна, який припустив, що українські атаки «можуть мати додатковий ефект» для світового енергетичного ринку.

11.04.2024 — різне qkxiqdxiqdeihrant

Зазначається, що поки що фактичне падіння обсягів переробки на нафтопереробних заводах було значно меншим. Офіційні щотижневі дані про переробку російських НПЗ до кінця березня, згідно з інформацією МЕА, становили від 5 до 5,2 мільйонів барелів нафти на день, а не 4,6 мільйонів барелів на день, на які вказувала оцінка простоїв НПЗ.

За перші три дні квітня російські НПЗ виробляли в середньому 5,25 мільйона барелів нафти на день. Підрахунки Bloomberg на основі історичних даних показали, що попри відновлення із середини минулого місяця, щоденні обсяги переробки на НПЗ Росії залишаються значно нижчими за 5,78 мільйонів барелів нафти, перероблених у перші дні квітня 2023 року.