Корупційні оборудки Сергія Литвиненка на посаді керуючого партнера АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС»

Вже багато років Україна активно бореться з корупційними проявами в державі, створюючи необхідні органи, співпрацюючи з міжнародними партнерами, змінюючи законодавство. Однак, наявність таких сильних, на наш погляд, антикорупційних органів, як НАБУ та НАЗК, не заважає нашим співгромадянам вчиняти протиправні та корупційні дії.

Так, Законом України «Про запобігання корупції» передбачено, поняття «конфлікту інтересів». Аналізуючи таке просте поняття, з’являється достатньо підстав вважати, що особи, які можуть займати відповідне становище, або підпадати під визначення суб’єктів, на які поширюється дія такого Закону, повинні усвідомлювати правові наслідки, які можуть настати, у разі вчинення ними правопорушення. 

Корупційні оборудки Сергія Литвиненка на посаді керуючого партнера АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС»

 В той же час, адвокат, арбітражний керуючий та керуючий партнер АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС» - Сергій Литвиненко, здається, не розуміє поняття «конфлікту інтересів», та вчиняє дії на шкоду, як юридичним, так і фізичним особам. 

Під конфліктом інтересів слід розуміти наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Відповідно до Закону, арбітражні керуючі є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, і відповідальність, передбачена Кодексом України про адміністративне правопорушення та Кримінальним кодексом України. 

Проаналізувавши діяльність Сергія Литвиненка, очевидним стає те, що Сергій Сергійович полюбляє порушувати антикорупційне законодавство. Зокрема, з робочої практики Литвиненка Сергія вбачається, що він може виконувати повноваження ліквідатора боржника та в той же час представити інтереси боржника, як адвокат в іншому судовому процесі, який, наприклад, виступає кредитором у справі, або представляти інтереси юридичної особи, а потім через деякий час брати під контроль процедуру банкрутства тієї юридичної особи, але вже представляючи інтереси ініціюючого кредитора та ставити підконтрольного арбітражного керуючого у справу. 

Ні для кого не є таємницею, що багато проваджень у справі про банкрутство створюються штучно, аби ухилитися від виконання боргових зобов’язань, такі процеси проходять дуже швидко та є підконтрольними з усіх сторін. 

З відкритих джерел вбачається, що Сергій Сергійович Литвиненко полюбляє грати в судових справах по обидві сторони барикади. Наприклад, спочатку представляє інтереси Позивачів у справах зі стягнення заборгованості, а потім, через незначний проміжок часу звертається до Боржника з пропозицією про запуск процедури банкрутства, і вступає у справи, як «незалежна» особа – арбітражний керуючий, і діє вже в інтересах Боржника. 

Очевидно, що Сергій Литвиненко діє виключно у власних інтересах, порушуючи прямі вимоги законодавства щодо конфлікту інтересів, правила адвокатської етики та вчиняє дії на шкоду фізичним та юридичним особам. 

Такі дії Литвиненка Сергія можуть бути прямо кваліфіковані, як правопорушення пов’язані з корупцією. Вважаємо, що антикорупційним органам необхідно детальніше проаналізувати роботу керуючого партнера АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС» та притягнути до відповідальності за корупційні діяння, включно з позбавленням свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого.