Голова Національної асамблеї Франції зустрілася з командувачем ВМСУ в Одесі

Днями Яель Брон-Піве заявила, що відвідала Київ та зустрілася з президентом Володимиром Зеленським

Голова Національної асамблеї Франції Яель Брон-Піве зустрілася з командувачем Військово-морських Сил ЗСУ Олексієм Неїжпапою під час візиту до Одеси – про це повідомили спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук та пресслужба ВМС.

За словами Стефанчука, протягом семи місяців функціонування українського коридору через Чорне море Сили оборони «забезпечили нарощування експорту з портів України майже вдвічі у порівнянні з 2022 роком під час дії «зернової ініціативи» за участю Росії».

«Саме ВМС ЗСУ забезпечують безпеку руху наших вантажів із портів України. Значну увагу приділили саме цьому напряму. Також обговорили оперативну обстановку у Чорному морі та потреби наших Військово-Морських Сил ЗСУ. Зосередилися на тому, що потрібно для зміцнення наших можливостей», – заявив він.

Пресслужба ВМС додає, що під час зустрічі Брон-Піве «засвідчила рішучу підтримку народом Франції українського народу в його боротьбі проти російської агресії».

«Значну увагу французька сторона звернула на успіхи України на морському напрямку. В ході зустрічі було обговорено поточну безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні, у тому числі питання мінної небезпеки в Чорному морі, спричиненої російською агресією. Пані Яель Брон-Піве ознайомили з деякими аспектами діяльності національного флоту в ході захисту нашої країни», – йдеться в повідомленні.

Також на зустрічі обговорили потреби Військово-морських Сил ЗСУ для нарощення бойових спроможностей.

Яель Брон-Піве наразі не коментувала зустріч. Днями вона заявила, що відвідала Київ та зустрілася з президентом Володимиром Зеленським.

Експортний коридор був організований після виходу Росії із Чорноморської зернової ініціативи влітку 2023 року. Після того Росія активно атакує ракетами чи дронами українські порти, зокрема дунайські Рені та Ізмаїл.

Форум