"Чорні лісоруби" знищили дубів у Чорнобильському заповіднику майже на 60 млн гривень

В Офісі генпрокурора повідомили, що на території Чорнобильського заповідника було ліквідовано організовану злочинну групу, яка займалась рубкою дубів та завдала збитків на понад 59 мільйонів гривень.

Про це йдеться у дописі у Telegram.

За даними слідства, керівник ДСП “Північна Пуща”, яке підпорядковане Державному агентству управління зоною відчуження, створив та очолив злочинну групу для здійснення незаконних рубок дерев на території зони відчуження, що входить до Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

До протиправної діяльності він залучив трьох приватних підприємців, які мають навички рубки дерев, їх перевезення, збуту, а також працівника поліції Київської області їхнього прикриття та безперешкодного перевезення незаконно зрубаної деревини з Чорнобильської зони.

В середині листопада 2023 року організатор, маючи повноваження для забезпечення безперешкодного доступу осіб на територію зони, видав перепустки для в’їзду спільників до місця рубки та показав територію, де зростають 100 річні дуби шириною до 1 метра.

На початку грудня 2023 року один з учасників організованої групи залучив осіб, які мають уміння рубки дерев у лісах. Вони зрубали понад 180 дерев породи дуб, вільха та береза. Підприємці вивезли деревину з місця рубки до місця складування, перевезення з території заповідника в місто Київ та збули її на деревообробне підприємство без дозвільних документів.

Залучений працівник поліції Київської області забезпечив супровід автомобілів, які перевозили незаконно зрубану деревину з заповідника на територію деревообробного підприємства в місті Києві. За результатами проведених оглядів та обшуків вилучено близько 1 000 колод зрізаної деревини об’ємом понад 350 куб м.

Встановлена сума шкоди довкіллю складає понад 59 млн₴ За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора п’яти учасникам організованої групи повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки дерев на території природно-заповідного фонду, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев.