WSJ: За тиждень до смерті Навального Байден обговорював із Шольцом його обмін

Читать на русском

WSJ: За тиждень до смерті Навального Байден обговорював із Шольцом його обмін

WSJ: За тиждень до смерті Навального Байден обговорював із Шольцом його обмін

Політики зустрілись у Вашингтоні, але до офіційної пропозиції Кремлю, за інформацією ЗМІ, справа так і не дійшла. Інтереси Олексія Навального лобіювали його дружина та Гілларі Клінтон.

Президент США Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц за тиждень до смерті російського опозиціонера Олексія Навального обговорювали його обмін. Деталями з посиланням на джерела поділились 27 березня у The Wall Street Journal, як передали у "Суспільному".

Повідомляється, що після перемоги Байдена на виборах у Кремля з’явилась вимова — обмін шпигуна на шпигуна. Вашингтон не мав засуджених за відповідною статтею росіян, але лідер РФ Володимир Путін цікавився долею Вадима Краснікова. Ексофіцера ФСБ засудили за вбивство у Німеччині.

Навесні 2023 року у Росії арештували кореспондента WSJ Евана Гершковича, якого звинувачують у шпигунстві. Байден публічно заявив, що доб’ється звільнення журналіста. Однак, за даними ЗМІ, протягом наступних місяців прогрес у цьому був незначним, поки до переговорів не під’єдналась "несподівана учасниця" — Гілларі Клінтон.

У матеріалі йдеться, що до колишньої держсекретарки звернувся розслідувач Христо Грозєв. Він попросив Клінтон пролобіювати у Білому домі включення до угоди Навального. Російського опозиціонера пропонувалось обміняти на Краснікова.

У той самий час німецькі чиновники отримали неофіційне звернення від дружини Навального Юлії. Ідею обміну опозиціонера у Німеччині підтримали не усі, зокрема проти виступила голова МЗС Анналена Бербок.

Проте, як зазначається в статті, у Німеччині Навальний набрав популярності ще після отруєння. Путін тим часом "наполегливо натякав", що готовий обміняти американського кореспондента Гершковича.

9 лютого у Вашингтоні відбулася зустріч Байдена та Шольца. Політики обговорили обмін, який у виданні назвали "одним з найскладнішим з часів Холодної війни".

Повідомляється, що обговорення стосувалось обміну Краснікова на Навального. Однак США після зустрічі не зробили офіційної пропозиції Росії. Уже 16 лютого стало відомо, що Навальний помер в тюрмі.