Ще сім дітей виїхали з окупованих територій – Лубінець

За його словами, нині з родинами спілкуються і надають допомогу представники офісу омбудсмена, державні структури і благодійні організації

Із окупованих територій Запорізької й Херсонської областей на підконтрольну територію України повернулися ще сім дітей із родинами, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець .

«Дехто з сімей пережив справжнє жахіття в окупації і став свідком того, як росіяни мародерили будинки місцевих мешканців, змушували брати російські паспорти, вчиняли насильство над українцями, змушувати дітей навчатися у школі за канонами «руского міра». А родини, де є хлопці-підлітки, виїжджали з ТОТ, аби їх дітей згодом не забрали до російської армії», – написав омбудсмен у фейсбуці 3 квітня.

За його словами, нині з родинами спілкуються і надають допомогу представники офісу омбудсмена, державні структури і благодійні організації.

«Попереду чимало роботи: відновлення документів, влаштування дітей у навчальні заклади та гуртки, пошуки роботи та ін. Тож шлях адаптації має бути легшим, адже спеціалісти надаватимуть необхідну медичну, психологічну, гуманітарну і соціальну допомогу, а відповідні держоргани зафіксують з їх слів факти російських злочинів, свідками яких вони стали», – додав Лубінець.

За офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували близько 20 тисяч дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно.

Українські правозахисники наполягають, що дітей, силоміць переміщених із України, «сотні тисяч». Колишній Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба в лютому заявив, що ця цифра відповідає дійсності тільки стосовно ідентифікованих Україною дітей.

Повернути в Україну, за даними влади на січень 2024 року, поки що вдалося близько 500 дітей.

Форум