У МЗС Естонії заявили, що вступ до НАТО запобіг нападу РФ: "Могли опинитися на місці України"

Читать на русском

У МЗС Естонії заявили, що вступ до НАТО запобіг нападу РФ:

У МЗС Естонії заявили, що вступ до НАТО запобіг нападу РФ: "Могли опинитися на місці України"

Якби Естонія залишилася у так званій "сірій зоні", бойові дії могли б відбутися і на території балтійської держави.

Вступ Естонії до НАТО допоміг запобігти ймовірному нападу Росії. Про це заявив Маргус Цахкна, міністр закордонних справ Естонії, повідомляє ERR .

Він зазначив, наскільки важливим альянс є для забезпечення безпеки, процвітання та стабільності балтійської країни у довгостроковій перспективі. За його словами, не можна виключати, що без членства в НАТО незалежність Естонії вже була б під загрозою.

"Не виключено, що якби Естонія залишилася у так званій сірій зоні, те, що ми зараз спостерігаємо в Україні, могло б статися і на нашій території", — розповів Маргус Цахкна.

Глава відомства розповів, що зусилля дипломатів та політиків протягом десятиліття призвели до вступу Естонії до Альянсу. Дії влади дали результат та захистили громадян країни.

"Наш шлях до вступу до Альянсу не був гладким і прямим, а став можливим завдяки наполегливій праці та збігу обставин", — додав міністр.

Цахкна також підкреслив, що наступного тижня НАТО відзначатиме свої 75-ті роковини. За його словами, політика відкритих дверей НАТО зробила блок сильнішим, ніж будь-коли, напередодні його великого ювілею.

"Оскільки НАТО є єдиною гарантією безпеки, яку розуміє Росія, ми очікуємо, що Україна стане членом Альянсу якнайшвидше", — підкреслив він.