Суд ув’язнив чотирьох військових ЗС РФ на 15 років

Читать на русском

Суд  ув’язнив чотирьох військових ЗС РФ на 15 років

Суд ув’язнив чотирьох військових ЗС РФ на 15 років

Під час боїв українські військові взяли російських бойовиків у полон.

Суд на 15 років ув’язнив чотирьох жителів тимчасово окупованих територій, які воювали проти України у складі окупаційних угруповань Південного військового округу Збройних сил Росії. Про це у п’ятницю, 29 березня, повідомили у прес-службі СБУ.

За даними СБУ, двоє засуджених – жителі тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Обидва добровільно долучилися до складу російських військ на початку повномасштабного вторгнення.

«Там їм видали автоматичну зброю з боєприпасами і призначили стрільцями. Після нетривалих занять на полігоні одного із бойовиків відрядили на Харківський напрямок, іншого – під Маріуполь», – йдеться у повідомленні.

Ще двоє засуджених – мешканці тимчасово окупованого Криму. До лав ЗС Росії вони долучилися восени 2022 року. Спочатку вони облаштовували російські укріпрайони та блокпости у окупованому Бердянську. Згодом обох зрадників відправили в район Роботиного для штурму оборонних позицій ЗСУ.

Усіх чотирьох зрадників українські військові взяли у полон під час боїв.

Двох бойовиків суд визнав винними у державній зраді, що вчинена в умовах воєнного стану, участі у терористичній організації та участі у непередбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях. Ще двох – у державній зраді та колабораційній діяльності.

Усім чотирьом бойовикам суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 15 років.