Куйбишевський НПЗ "Роснєфті" зупинив роботу після атаки дронів

нпз

Куйбишевський нафтопереробний завод "Роснєфті" був змушений припинити роботу після пожежі на обидвох установках первинної переробки нафти внаслідок атаки дронів. У такий спосіб НПЗ повністю зупинив виробництво.

Про це пише The Moscow Times із посиланням на джерела у галузі. Цю інформацію також підтверджує Reuters.

Займання на заводі, що виникло минулої суботи через атаку безпілотника, пошкодило первинну установку. Однак потім завод був змушений зупинити і другу установку первинної переробки нафти.

За словами одного з джерел, вона не була зачеплена при атаці, але не змогла продовжувати роботу, оскільки технологічно пов’язана з пошкодженою першою.

За розрахунками Reuters, загальна продуктивність установок первинної переробки нафти, що перебувають на аварійному простої після зовнішнього впливу, станом на 25 березня дорівнювала 124 580 тонн на добу, що становить 14% від сумарної потужності первинних установок на російських НПЗ.

Як повідомлялося, вибухи на Куйбишевському НПЗ у Самарській області пролунали 23 березня. Унаслідок атаки дронів на завод сталося загоряння колони первинної переробки нафти.

Куйбишевський НПЗ – одне із найбільших підприємств нафтової галузі Самарської області. Підприємство спеціалізується на випуску моторного пального, включно з бензинами і дизпаливом екологічного стандарту Євро-5. Завод входить до структури "Роснєфті" з травня 2007 року.

Автор: Юлiя Недашківська