Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово в лютому 2024 року

Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово в лютому 2024 року

З початку липня 2023 року «Детектор медіа» збирає дані про людей в ефірі телемарафону «FreeДом», який транслюється на однойменному каналі іномовлення на супутнику й онлайн (липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2022 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, жовтень, грудень 2023 року, січень 2024 року). Цей марафон почався в березні 2023-го та розрахований на російськомовну аудиторію поза Україною, передусім у Росії. Щодня в рубриці «Іномовлення» з’являються підсумки ефіру попереднього дня.

У лютому цього року українське іномовлення провело 844 розмови із 308 різними гостями. Це в середньому 29 розмов на день.

Жінок при цьому в ефір традиційно не кличуть. Загальна кількість спікерок становила всього 11,5% від гостей «FreeДом». Статистично це означає, що українське іномовлення показувало глядачам жінок тричі на день. А потім двадцять шість разів показувало чоловіків.

Серед дванадцяти найпопулярніших гостей «FreeДом» у лютому було двоє росіян (на 5-му та 7-му місці). І не було практично жодного політика чи чиновника, самі лише військові, економічні, політичні, універсальні коментатори. За винятком Сергія Братчука, речника Української добровольчої армії «Південь», який лідирує в марафоні іномовлення третій місяць поспіль.

Найпопулярнішою політичною інституцією був Офіс президента, представників якого «FreeДом» запрошував в ефір 13 разів за 29 днів. «Слуги народу» навідувалися до ефіру 11 разів. «За майбутнє» та «Європейську солідарність» разом показували в марафоні іномовлення вдвічі рідше, ніж одного Михайла Подоляка.

Щодо росіян, то вони в лютому займали 18,2% українського іномовлення. Конкретно цього місяця найпопулярнішим «хорошим коментатором» був Ігор Яковенко, але загалом перелік провідних спікерів-«опозиціонерів» на «FreeДом» не змінюється місяцями. Хіба що політичний коментатор Ростислав Мурзагулов цього разу пробився до четвертого місця за популярністю, хоча ще в січні ділив із колегами восьме.

Спікери з України займали в марафоні українського іномовлення 70% часу. Усі інші країни, крім Росії, були представлені у 12% розмов. Найпопулярнішими були білоруси: 26 ввімкнень за 29 днів. Зокрема, шість разів показували Франака Вячорку, радника опозиціонерки Світлани Тихановської.

Протягом лютого «FreeДом» влаштував із гостями 289 профільних розмов про міжнародну політику — 34,2% від усіх ввімкнень. Сім із десяти розмов про міжнародку взяли на себе спікери з України.

210 разів обговорювали суспільні питання, у 52,3% випадків про це говорили з росіянами, адже йшлося про російське суспільство та його «проблеми».

Воєнні дії були головними у 24,1% розмов — 204 ввімкненнях за 29 днів. Про культуру за цей же час профільно спілкувалися ОДИН раз.

Знімок екрану відео: Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензин в етері «FreeДом»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog’a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

Долучитись