Зеленський: Росія отримає пропозиції про мир через посередників

Read in English

Зеленський: Росія отримає пропозиції про мир через посередників

Зеленський: Росія отримає пропозиції про мир через посередників

Україна сподівається, що під час четвертого раунду роботи над мирним планом з’являться реальні напрацювання. Після цього ці реальні кроки передадуть РФ представники неназваної країни.

Представників Росії не буде на Саміті миру у Швейцарії, на якому партнери України обговорюватимуть план закінчення війни. Проте Кремль отримає деталі можливої угоди – такий механізм передбачено. Про позицію України та президента Володимира Зеленського на мирному саміті розповіли на порталі "Європейська правда".

Зеленський поспілкувався із журналістами видавничої групи Axel Springer SE. Політик пояснив, чому РФ не запросили на мирний саміт після завершення російсько-української війни. Головна причина – побоювання, що Москва може заблокувати якісь ініціативи, які пролунають під час спілкування партнерів.

"Нам необхідно, щоб вони нічого не заблокували", – сказав він.

Під час саміту планують напрацювати деякі деталі виконання мирного плану, який запропонував український президент рік тому. Коли вони будуть готові, їх передадуть Росії. При цьому українці з росіянами не контактуватимуть, наголосив Зеленський: пропозиції передадуть "представники континентів". Політик не уточнив, що саме має на увазі не назвав континент чи країну.

"Звичайно, деякі сторони переговорів, деякі представники континентів представлять цей план російським представникам", – заявив президент.

Журналісти поцікавилися, чи справді Зеленський і надалі не планує бачитися із президентом РФ Володимиром Путіним. У відповідь український президент повторив, що "Путін – вбивця". Також він додав: сподівається, що під час Саміту миру створять реальний план завершення війни, а не просто розмовлятимуть.

"Ми дійдемо спільної думки, сформуємо спільну точку зору країн, які справді хочуть миру. Не просто розмов, а справжнього миру", – процитували журналісти слова Зеленського.