Пропаганда РФ "інфікувала" Республіканську партію США, - конгресмен Маккол

Пропаганда РФ

Пропаганда РФ " інфікувала " Республіканську партію США, — конгресмен Маккол

Маккол припустив, що у цьому винні консервативні ЗМІ.

Під час першого розслідування імпічменту Дональда Трампа 2019 року колишня помічниця Трампа з національної безпеки Фіона Гілл виступила із незвичайним проханням. Сидячи перед республіканцями в Конгресі, вона благала їх не поширювати російську пропаганду. Республіканці в комітеті почервоніли від припущення, що вони були посередниками в поширенні російської дезінформації, але Гілл відмовилася відступати. П’ять років потому республіканці починають більш відкрито боротися із тим, що в їхніх лавах відбуваються подібні речі, зазначає The Washington Post.

Найяскравіший випадок стався цього тижня. В інтерв’ю Джулії Іоффе з Puck News Майкл Маккол — керівник Комітету закордонних справах Палати представників від Республіканської партії — прямо заявив, що російська пропаганда "інфікувала неабияку частину структури моєї партії". Маккол припустив, що у цьому винні консервативні ЗМІ.

"Є ще кілька нічних розважальних шоу, які, схоже, крутять, як мені здається, російську пропаганду — і вона майже ідентична [тому, що говорять по російському державному телебаченню] — у нашому ефірі", — сказав Маккол.

Він також навів як приклад "людей, які читають різні видання, присвячені теоріям змови, які просто не відповідають дійсності, і вони фактично моделюють російську пропаганду". На запитання, про яких саме республіканців він говорив, Маккол відповів, що це "очевидно", після чого інтерв’ю припинили записувати.

Ці коментарі — найзначніші сьогодні, але вони не єдині. Глухий кут, у який зайшла партія з питання про фінансування України — у поєднанні з нещодавнім просуванням Росії Такером Карлсоном та коментарями Трампа, що він не захищатиме союзників по НАТО від Москви, — вочевидь, змусив республіканців замислитися про своїх колег і союзників.