Суд ЄС розпорядився зняти санкції з російських олігархів Авена і Фрідмана

Як йдеться у рішенні суду, жодна з причин, зазначених Євросоюзом при включенні російських олігархів у списки санкцій, не є достатньо обґрунтованою

Суд Євросоюзу задовольнив позов російських мільярдерів Петра Авена й Михайла Фрідмана, які вимагали зняти з них санкції Євросоюзу. Співзасновники Альфа-банку були включені до списків санкцій після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

В обґрунтуванні рішення про санкції йшлося про те, що Авен і Фрідман надавали матеріальну чи фінансову підтримку російським особам, які ухвалюють рішення державного рівня, і підтримували дії й політику, які підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. Російські мільярдери це заперечують.

Як йдеться у рішенні суду, жодна з причин, зазначених Євросоюзом при включенні російських олігархів у списки санкцій, не є достатньо обґрунтованою. Євросоюз має можливість оскаржити рішення.

Окрім ЄС, санкції проти Авена і Фрідмана запровадили США, Велика Британія, Україна і низка держав, які підтримують Київ у протистоянні російському вторгненню. На ці юрисдикції рішення суду ЄС не поширюється.

Форум