Підлеглі Філатова сховали ціни поточного ремонту доріг за третину мільярда

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 18 березня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Автомагістраль 2016» про поточний ремонт автошляхів вартістю 362,54 млн₴ Про це повідомляється у системі « Прозорро ».

Цьогоріч фірма ремонтуватиме автодороги Дніпра. Йдеться про холодне фрезерування, влаштування асфальтобетонного покриття та покриття з плитки і плит, ямковий ремонт, ліквідацію вибоїн. Роботи оплачуватимуть протягом 30 робочих днів після виконання.

Нині оприлюднено тільки договірну ціну, пояснювальну записку і локальний кошторис, який містить лише ціни робіт. Відтак ціни будматеріалів невідомі, і неможливо сказати, наскільки вони завищені у порівнянні з ринковими. Згідно пояснювальної записки, середньомісячна зарплата робітника при розряді робіт 3,8 складає 23 131₴ За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії нижчий – 16 837₴ Середня зарплата за вакансіями на порталі пошуку роботи «Work.ua» в Дніпрі також трохи нижча – 20 000₴

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них потрібно було підтвердити не тільки наявність кваліфікованих працівників, а й можливість їх розміщення у Дніпрі чи Дніпропетровській області на час надання послуг. Це підтверджувалось договором оренди, суборенди, користування, лізингу чи найму житлових приміщень або готельних номерів, або ж правом власності приміщень кожного робітника.

Обладнання і техніка учасників теж мали розміщуватися в складських чи виробничих приміщеннях або на автомобільних стоянках у Дніпрі чи області. Такі вимоги замовник пояснював військовою агресією та можливим руйнуванням міжміських автошляхів.

Ще треба було подати два аналогічні договори з остаточною ціною не менше 50% очікуваної суми. Причому вимагалось посилання на закупівлю в електронній системі закупівель, а також позитивний відгук, який був виданий не раніше оголошення нинішньої закупівлі.

Крім того, замовник вимагав фінансову звітність за три останні звітні періоди. Річний дохід (виручка) за кожен звітний період мав бути не менше 100% очікуваної вартості закупівлі.

«Автомагістраль 2016» належить директору Олегу Логвиненко з Дніпра. Вона орендує виробничу базу в смт. Меліоративне, вул. Заводська, 1 в АТ «Новомосковський завод залізобетонних виробів». Основним акціонером заводу є Іван Сосновський із Дніпра.

Раніше фірма орендувала техніку в криворізького ТОВ «Буд Регіон» Олексія Буріка, який у 2010-2013 роках працював у Департаменті ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА, дійшовши до посади директора. Потім він був заступником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського до жовтня 2014 року і заступником голови Дніпропетровської облради щонайменше до липня 2015 року. У медіа він згадувався як позаштатний радник мера Дніпра Бориса Філатова. Також раніше особа на ім’я Олексій Сергійович Бурік була позаштатним помічником колишнього нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Вадима Нестеренка.

Ще фірма згадувалась у кримінальному провадженні №42020042630000156 про розкрадання майна. Мова про договір Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради із ТОВ «БВФ «Елітпроект» з оточення Геннадія Корбана про ремонт автошляхів у 2020 році вартістю 593,36 млн₴ Прокурори вважали, що «Елітпроект» через низку компаній закуповував будматеріали за завищеними цінами. «Автомагістраль 2016» вказувалася у провадженні як основний субпідрядник «Елітпроекту», якій за роботи по проекту компанія виплатила 58 млн₴ За даними слідства, за 37 млн грн «Автомагістраль 2016» закупило асфальту і щебня у ТОВ «Асбіт», яке не мало дозвільних документів на його виробництво і в свою чергу закупило його у ТОВ «Біг Сіті Груп». Ця компанія продавала щебінь по 1 300-1 500 грн за тонну, а закуповувала його у чотири рази дешевше – по 330-350 грн за тонну.

Із 2019 року фірма отримала підрядів переважно нинішнього замовника на 2,78 млрд₴