Справу про держзраду власників заводу з виробництва Rollton закрили

Справу про держзраду власників заводу з виробництва Rollton закрили

Стало відомо про закриття справи про державну зраду власників заводу "Маревен Фуд Європа", на якому виробляли вермішель ТМ Rollton

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Наші гроші"

Власниками підприємства є громадяни Вʼєтнаму. Справу проти них відкрили ще у 2022 році. Підстава: ч. 4 ст. 110-2 КК України (Фінансування повалення конституційного ладу або зміна меж територій України).

15 вересня 2022 року завод передали в АРМА. Власники заявили про зупинку виробництва в Білій Церкві. Однак вже 29 грудня постановою старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУ СБ у м. Києві та Київській області кримінальне провадження закрили на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, у звʼязку з відсутністю складу злочину.

Підприємцям довелося подавати в суд, аби звільнити від арешту рахунки та майно. Зазначено, що після зупинки заводу власники продали права на підприємство. Замість "Маревен Фуд Європа" (Кіпр) власником стала також кіпріотська Джелмонд ЛТД (Jelmond LTD). Офіційним бенефіціаром вказано ще одного в’єтнамця – Тран Туан Мінь.

Що інкримінували вʼтнамцям:

  • Кіпріотська фірма-власник мала своє відділення також у Росії.
  • Права на марку Rollton були на російському відділенні, і українське підприємство платило за використання. Однак останній раз ця проплата відбулась ще до війни – у 2021 році.

Згодом виявилось, що всі звинувачення – фальшиві. Хоча, наголошують розслідувачі "Наші гроші", базуючись на цих "фактах", слідство робило гучні висновки.

Журналісти встановили, що в одному з рішень прізвища слідчих та прокурорів були не затерті, тому відомо імена: старший слідчий в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління СБ України Кравченко С.П. та прокурор Київської обласної прокуратури Ковальчук А. А.

Нагадаймо, що броварський завод "Політехносервіс" виграв конкурс на постачання до Миколаєва 31 тролейбуса з автономним ходом.